حضرت آیت الله حاج شیخ مرتضی صدوقی مازندرانی

 

 

حضرت آیت الله حاج شیخ مرتضی صدوقی مازندرانی 

سی و یکم تیرماه سال هزار و سیصد و بیست و پنج شمسی مطابق با بیست و یکم شعبان یکهزار و سیصد و شصت و شش قمری در شهر ساری پدر را مسرور از پسر دار شدن میکند.
پدر به رسم معمول در خاندان و نیز تبرک یابی و تفأل نام عزیزش را "مرتضی" میگذارد. او پس از مدتی برادری عزیز برای ٤ خواهر و تنها بردارش می شود. 
کودکی او در همان ساری با بازی گوشی های مناسب این سن می گذرد. به سنین تحصیل می رسد. در آغاز شش کلام ابتدائی را می گذراند و سپس با علاقه ی پدر و خودش وارد حوزه علمیه ساری می گردد [بجهت پرداختن شخصیت علمی حضرت آیت الله در بخش حوزه، به تکرار آن مطالب در بخش خاندان خودداری می نمائیم]
پس از مدتی تحصیل با اجازه و صلاحدید پدر تصمیم به ازدواج می گیرد. در سن بیست و چهار سالگی با میرزائی از خاندان علم ازدواج می کند. 
«حضرت آیت الله حاج شیخ ضیاء الدین آملی» ابوالزوجه ایشان و «حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ محمد تقی آملی» جد زوجه ی معظم له هستند (که هر دوی این سروران را در بخش های دیگر خاندان به تفصیل معرفی می نمائیم).


پس از گذران مدتی صاحب فرزندی به نام سعید شد. و بعد از آن صاحب یک دختر و ٢ پسر با نام صدراء و ضیاء می¬شود که بحمدالله هر سه فرزندشان در سلک روحانیت مشغول به تحصیل و فعالیت¬اند.

آنچه که در بخش های دیگر این قسمت از تارنما میخوانید، شناسائی و معرفی دقیق خاندان حضرت آیت الله صدوقی (اجداد – فرزندان و همسر) می باشد...

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter