نماز با شکوه عید سعید افطار ( 1391 )

نماز با شکوه عید سعید فطر به امامت حضرت آیت الله صدوقی مازندرانی در مسجد جامع ساری و محوطه بازار ساری اقامه گردید .

ایشان در خطبه نمازعید ، شکر گزاری از پروردگار را از ضروریات عقل و شرع بیان کرده و افزودند : حد شکر بایستی مطابق و در حد نعمت باشد .

 آیت الله صدوقی فرصت یک ماهه ی رمضان را از نعمت های معنوی بزرگ بر شمرده و فلسفه ی آن را بخشایش از معصیت و پذیرفتن توبه بیان نمودند و شکر عملی این نعمت را پاسداری از دست آوردهای آن دانستند .

معظم له در خطبه دوم ؛ با بیان حدیث " لیس العاقل من انتخب الخیر من الشر ، انما العاقل من انتخب خیر الشرین" از امام صادق علیه السلام ، عقل را شاهکار خلقت انسان دانسته و آفت های آن را داشتن تعصبات غلط و بی جا بر شمرده و گفتند : بر همه ی مردم علی الخصوص مسئولان مملکت فریضه است که این حدیث را سرمشق و دستورالعمل برای خود قرار دهند و اگر مسئولی در گذشته حرف یا طرح داشته که نتیجه صحیح و درستی حاصل نداشته عقلانیت حکم میکند که به اشتباه خود تعصب و اصرار نداشته باشد .

آیت الله صدوقی در خاتمه ، مردم آذربایجان و ترک زبانان را از افتخارات جامعه شیعی دانسته و ارادت به اهل بیتِ آنان را ؛ مثال زدنی بر شمرد و با ابراز تاسف از زلزله اخیر از مردم مازندران خواست علاوه بر در خواست رحمت برای جانباختگان و شفای مصدومان ، همیاری و مساعدت برای کمک به آنان را همت کنند .

برای دیدن تصاویر به نگارخانه مراجعه فرمایید .


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter